KAMALI MİLLER

Kamalı Mil, en sık kullanılan yerlerden biri kamyonlardır. Kamyonun tır'ın yükske güç aktarımı için şarttır. Kamalı mili kullanmakta zorunluğun nasıl oluşur. Örneğin kamyonu ele alalım; Kamyonun motor bölümü aracın ön tarafında çekiş kabiliyeti ise arka taraftadır. Arkadan itişli kamyonlar diferansiyel dişli bloğu vasıtası ile birbirlerine bağlıdır. Bu dişli gruplarını bir "kamalı mil" yardımı ile motor bloğuna bağlarız. Bu şekilde yüksek güç gerektiren aktarımı yapmış oluruz.

Kamyonlar tırlar, santreviçler en önemli güç aktarımı yapan parçası kamalı mil yani diğer adıyla Shaft sistemleridir. Kamalı mil diş açımlarında boşluk yapıldıysa bu boşluk zamanla her kalkışta vura vura aşınım yapacak ve zamanla bu aşınım daha büyük boşluklar yaratacaktır. Bu boşlukla beraber motordan aldığı gücü diferensiyele aktarırken diş arasındaki mesafe kadar vuruntu yapacaktır. Shaft ın iyi yapılmadığı taktirde ağır sonuçlarıda olabilir. Trafikte yüksek hızlarda giderken kamalaı mil (shaft) kırılması felaketle sonuçlanır. Shaftlar yüksek hızlarda ses yapabilirler.

Dünyada gelişen ve geliştirilen teknolojileri sadece takip etmek değil aynı zamanda bu gelişmelere yön vermek.Siz de yüzlerce müşterimizle yürüdüğümüz bu yolda ailemize katılabilir, en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti BAŞAYAR MAKİNA farkıyla alabilirsiniz.
Başayar Makina,Cnc Dişli,Ankara Cnc Torna , Ankara Kamalı Mil imalatı ,AnkaraKamalı Mil