BROŞ ÇEKİM MODELLERİ

Broşlama, malzemeyi çıkarmak için broş adı verilen dişli bir alet kullanan bir işleme işlemidir. İki ana broşlama türü vardır: doğrusal ve döner. Daha yaygın bir işlem olan lineer broşlamada, broş, kesimi gerçekleştirmek için iş parçasının bir yüzeyine karşı lineer olarak çalıştırılır. Doğrusal broşlar, bazen broş olarak kısaltılan bir broş makinesinde kullanılır. Döner broşlamada, broş döndürülür ve eksenel simetrik bir şekil kesmek için iş parçasına bastırılır. Torna veya vida makinesinde döner bir broş kullanılır. Her iki işlemde de kesim, broşun tek geçişinde gerçekleştirilir, bu da onu çok verimli kılar.

Broşlama, özellikle tek şekiller için hassas işleme gerektiğinde kullanılır. Yaygın olarak işlenmiş yüzeyler arasında dairesel ve dairesel olmayan delikler, yivler, kama yolları ve düz yüzeyler bulunur. Tipik iş parçaları arasında küçük ila orta boyutlu dökümler, dövme parçalar, vidalı makine parçaları ve damgalamalar bulunur. Broşlar pahalı olabilse de, yüksek miktarda üretim için kullanıldığında broşlama genellikle diğer işlemlere göre tercih edilir.

Broşlar testereye benzer şekildedir, ancak aletin uzunluğu boyunca dişlerin yüksekliği artar. Ayrıca broş üç ayrı bölümden oluşur: biri kaba işleme, diğeri yarı ince talaş işleme ve son bölüm finisaj için. Broşlama, takıma entegre beslemeye sahip olduğu için alışılmadık bir işleme sürecidir. İşlenen yüzeyin profili her zaman broş profilinin tersidir. Diş başına adım veya ilerleme olarak da bilinen diş başına yükselme (RPT), kaldırılan malzeme miktarını ve talaşın boyutunu belirler. Broş, iş parçasına göre veya tam tersi şekilde hareket ettirilebilir. Tüm özellikler broşta yerleşik olduğundan, onu kullanmak için karmaşık bir hareket veya kalifiye işçilik gerekmez. Bir broş, birbiri ardına kesen, sırayla dizilmiş tek noktalı kesme aletlerinin etkili bir koleksiyonudur; kesimi, bir şekillendiricinin çoklu geçişlerine benzer.
Dünyada gelişen ve geliştirilen teknolojiler ile bu gelişmelere yön vermek.Siz de en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti Cnc Dişlifarkıyla alabilirsiniz.
Broş Çekimi Modelleri, Ankara Dişli Broş Çekimi
  HEMEN ARA   WHATSAPP